Kişiye Özel Diyet Programı ile Zayıflama

kişiye özel diyet programı

Kişiye özel diyet programı ile sağlıklı bir şekilde zayıflamaya ne dersiniz? Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için kendinize en uygun diyeti uygulamanız gerekir. Kilo verme sürecinde yapılan en büyük hata rastgele bir diyet listesini uygulamaya çalışmaktır. Bir diyet listesinde yer alan yiyecekler damak tadınıza hitap etmiyorsa, hastalıklarınızla uyumlu değilse, günlük alınması gereken kalori miktarını içermiyorsa o diyeti sürdürmeniz çok zordur. Kilo vermek için genellikle düşük kalorili diyetler tercih edilir. Oysa günlük olarak ihtiyaç duyduğumuz karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineralleri kilo verme sürecinde de almalıyız.

Düşük kalorili beslenmek kilo vermemizi sağlamaz. Aksine vücut korumaya geçerek kilo verilmesini engeller. İşte kişiye özel diyetlerin en önemli avantajı budur. Size göre hazırlanmış bir diyet listesinde aç kalmadan, vitamin ve mineral eksikliği yaşamadan kilo verirsiniz. En önemlisi de tamamen size hitap eden öğünlerle dolu bir diyet yaptığınızda motivasyonunuzu hiç kaybetmemiş olursunuz. Kişiye özel diyet programı yapmanın en büyük faydalarından biri de beslenme alışkanlıklarını değiştirmektir. Aç kalmadan da sağlıklı beslenebildiğini gösterir. Böylece bundan sonraki hayatınızda sağlıklı beslenmeye devam eder ve ideal kilonuzu korursunuz.

kişiye özel diyet programı

Kişiye Özel Diyet Programı Neden Tercih Edilmeli?

Birçok uzmanın da söylediği gibi diyet kişiye özel olmalıdır. Kilo vermenin en önemli koşulu sağlıklı beslenmedir. Vücudun ihtiyaçlarına cevap vererek yapılan bir diyetin başarısız olması söz konusu değildir. Dengeli ve yeterli beslenme ile günden güne ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Kişiye özel diyet programları, herkesin metabolizma hızının farklı olması sebebiyle önem taşır. Metabolizma hızına bağlı olarak herkesin kilo verme hızı da farklıdır. Örneğin erkeklerle kadınların kas oranı birbirinden çok farklıdır. Bu sebeple diyetler kişiye özel olmak zorundadır. Kişiye özel diyetlerde göz önüne alınan birçok unsur vardır. Bunlar: cinsiyet, boy, yaş, kilo, fiziksel aktivite oranı, hormonlar, hastalıklar gibi unsurlardır. Tüm bunların yanı sıra hangi yiyeceklerden hoşlanıldığı, hangi saatlerde yemek yenildiği gibi bilgiler ışığında da kişiye özel diyet programı şekillendirilir. Böylece kişiyi mutsuz etmeden, motivasyonunu kaybettirmeden, monotonlaşmadan diyet yapması sağlanır.

Aristo Diyeti ile Kişiye Özel Diyet

Aristo diyeti kişiye özel diyet programı açısından en güzel örnektir. Bitkisel bazlı beslenmeye dayalı bu diyet, tamamen kişiye özel olarak hazırlanır. Dr. Gönül Ateşsaçan’ın öncüsü olduğu Aristo Diyeti, kişiden alınan bilgiler ışığında hazırlanan bir diyet listesi ile yapılır. Aristo diyetinde kişiden bir saç teli alınır ve bu saç teli üzerinden bir genetik testi gerçekleştirilir. Bu teste göre vitamin ve mineral eksiklikleri, hassasiyetler, yatkınlıklar, alerjiler, kısacası kilo vermenin önündeki her bir engel ortaya konur. Bu bilgiler ışığında kişinin kilo vermesini sağlayacak en doğru ve sağlıklı diyet listesi hazırlanır. Bu diyet listesini uygulayan kişi hiçbir şekilde aç kalmaz. Aç kalmadan, halsizleşmeden, mutsuzluğa kapılmadan kilo vermeye başlar. Aristo diyeti ile ilk 1 ayda kilonun %10’unu vermek mümkündür. Her hafta kilo kaybetmenin mutluluğu diyetin sürdürülebilirliğini de artırır.

Aristo diyeti hızlı ve kalıcı kilo verdirir. Ancak aslında tek amacı bu değildir. Aristo diyeti aslında bir yaşam kılavuzudur. Sağlıklı beslenmeyi, sağlıklı düşünmeyi, beden, zihin ve ruh bütünlüğünü, hafifliği yaşamınıza adapte eder.

Aristo Diyeti Kişiye Özel Program ile İlk Ay Kilonuzun %10’u Gider

Bitkisel bazlı bir beslenme alışkanlığı kazandıran Aristo Diyeti, ilk 1 ay hayvansal besinlerden uzak durulmasını sağlar. Böylece bitkisel bazlı beslenmenin tüm faydaları açığa çıkar. Vücut toksinlerden ve ödemden temizlenir, hafifler ve arınır. Diyetin ilerleyen zamanlarında belirli miktarlarda hayvansal ürün tüketmek serbesttir. Ancak bitkisel bazlı beslenmenin hafifliğini keşfeden herkes bundan sonraki hayatında da Aristo diyetinin öğrettiklerini uygulama yoluna gider.

Kişiye özel olarak hazırlanan Aristo diyeti listesini uygulamak son derece kolaydır. Çünkü aç kalmak bu diyette kesinlikle yoktur. Porsiyon ya da kalori hesabı da bu diyette yapılmaz. Önemli olan kilo takıntılı, stresli bir diyet yapmak yerine huzurla sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmaktır. İşte Aristo diyeti tam olarak bunu sağlar. Dr. Gönül Ateşsaçan’ın “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabında da tam olarak Aristo diyetinin hayata olan bu olumlu katkılarından bahsedilmektedir. Aristo diyeti yaparak hem ideal kilonuza günbegün yaklaşır hem de ruh halinizin çok daha dingin olmasını sağlayabilirsiniz. Diğer kişiye özel diyet programlarını görüntülemek için tıklayın.

Kaynak: https://www.diyetine.com/kisiye-ozel-diyet-programi-sayesinde-zayiflayin/