En İyi Diyet Programları Nelerdir? Diyet Programları

en iyi diyet programları

En iyi diyet programları listesine göz atmaya ne dersiniz? Hayalinizdeki vücuda kavuşmak istiyorsanız iyi bir diyet programı ile işe başlamanız gerekir. Birçok kişi sayısız diyet denemesine rağmen kilo vermeyi başaramaz. Her diyet, her kişi için uygun olmayabilir. İyi bir diyet programının en önemli özelliği kişiye özel olarak uyarlanabilir olmasıdır.

Fazla kilolardan kurtulmak için diyet ve spor yapmak en sağlıklı yöntemdir. Bunun için önce kendinize en uygun diyet programını seçmeniz gerekir. Günümüzde birbiri ardına oluşturulan sayısız diyet programı olsa da bunların arasında en sağlıklı olanı seçmek önemlidir. Size fikir vermesi açısından şimdiye kadar deneyen birçok kişinin olumlu sonuçlar aldığı en iyi diyet programları listesi derledik. Vakit kaybetmeden sizin için sıraladığımız bu diyet listelerine yakından bakmaya ne dersiniz?

en iyi diyet programları

En İyi Diyet Programları

Kilo verdirmede en başarılı ve en iyi diyet programları listesi!

İsveç Diyeti

Adından sıkça söz edilen popüler diyetlerden biri İsveç diyetidir. Her ne kadar ismi çok duyulmuş olsa da birçok kişi nasıl uygulandığı ile ilgili bilgi sahibi değildir. İsveç diyeti hem zayıflamak hem de bazı hastalıkların semptomlarını azaltmak amacıyla uygulanan diyet programlarından biridir. İsveç diyeti katı kurallarıyla bilinir. Bu diyette önemli olan alınan karbonhidrat miktarını mümkün olduğunca azaltmaktır. Et ve sebze ağırlıklı bir beslenme programıdır. Taze sebze ve meyveler, tavuk, balık ve sığır eti gibi et ürünleri, süt ürünleri ve tahıl grubu besinlerin olduğu bir diyet listesi hazırlanır. Bu diyeti yaparken metabolizma şoka uğradığı için kısa sürede kilo vermek mümkündür. Ancak bunun gibi katı diyetleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Akdeniz Diyeti

En bilinen diyet programlarından biri de Akdeniz diyetidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en ideal yöntemlerinden biridir. Bu diyet aslında Akdeniz ve Ege bölgesinde yaşayan insanların normal hayatlarında uyguladığı bir beslenme şeklidir. Dolayısıyla bu beslenme şeklini uygulamak sanıldığı kadar zor değildir. Sebze ve meyvelerin baş rolde olduğu, kırmızı et yerine deniz ürünlerinin tercih edildiği, bakliyat ve tahıl grubu besinlerin yer aldığı son derece sağlıklı bir diyet listesi sunar.

Bu diyetin asıl amacı kırmızı et tüketimini sınırlandırmaktır. Yapılan araştırmalara göre kırmızı et tüketimi metabolizmayı yavaşlatır ve kalp ve damar hastalıkları gibi çeşitli hastalıklara sebebiyet verir. Bu diyet aslında bu hastalıklara yakalanan ya da yakalanma riski olan kişilere de önerilen bir diyettir. Ancak fit kalmak ve ideal kilonuza ulaşmak için de uygulayabileceğiniz son derece sağlıklı bir diyet programıdır. Bu diyet programında tüketilen yiyecekler kadar pişirme yöntemi de önemlidir.

Alkali Diyet

Vücudun pH dengesini korumak için tercih edilen bir diyet programı olan Alkali diyet de son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Taze sebze ve meyvelerin en çok tüketildiği bu diyet türünde asıl amaç vücuttaki pH dengesini korumaktır. Bu dengeyi kurmak sindirim sistemini düzenler, bağırsakları rahatlatır, metabolizmayı hızlandırır ve dolayısıyla kilo vermeyi kolay hale getirir. Alkali besinler tüketerek vücuttaki asit üretimini azaltmak mümkündür. Bu diyette mümkün olduğunca doğal besinler tüketilmelidir. Rafine şeker, abur cubur, işlenmiş gıdalar bu diyette kesinlikle tüketilmemesi gereken besinler arasındadır. Bunlar yerine bol sebze ve meyve, zeytinyağı, kuru yemişler, bakliyatlar ve tahıl grubu besinler tüketilebilir.

Aristo Diyeti

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın öncülüğünde hazırlanan Aristo Diyeti, son dönemde sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin tercih ettiği bir diyet programıdır. Gönül Ateşsaçan’a göre güzellik yalnızca tartıda kilo kaybetmekle ilgili değildir. Önemli olan ruhun, zihnin, bedenin ve duyguların bir arada dengede olmasıdır. İşte Aristo Diyeti tam olarak bunu amaçlar. Tükettiğimiz her şey bedenimizi, ruhumuzu ve zihnimizi etkiler. Aristo Diyeti hızlı ve kalıcı kilo vermeyi sağlamanın yanında ruhsal rahatlık da kazandırır. Hem bedenen hem de ruhen hafif ve zinde hissetmek mümkündür.

Vegan beslenmenin temel alındığı bu diyet programında aç kalmadan kilo vermek mümkündür. Kalorisi düşük yiyecekleri dilediğiniz gibi tüketebildiğiniz bu diyet programı süresince hiçbir şekilde aç, halsiz ya da mutsuz hissetmezsiniz. Bitkisel temelli beslenme, hafif hissetmek için tercih edilmesi gereken beslenme şeklidir. Dr. Gönül Ateşsaçan’ın “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabında da anlattığı gibi Aristo Diyeti kısa süreli bir diyet programı değil, yaşam boyu sürdürülebilir bir beslenme şeklidir.

Aristo Diyeti ile 1 Ayda 2 Beden İncelirsiniz!

Aristo diyetine başlayanlar ilk ay kilolarının %10’unu veriyor. İlk hafta 1 beden, ilk ay ise 2 beden incelebileceğiniz aristo diyeti ile hiç zorlanmadan kalıcı olarak kilo verebilirsiniz. Aristo Diyeti ile kilo veren takipçimizin zayıflama hikayesi size bu konuda ilham verebilir.