Ünlülerin Diyetisyenleri Hangileri? İşte 5 Ünlü Diyetisyen

ünlülerin diyetisyenleri

Ünlülerin diyetisyenleri her zaman ön planda olmasa da onların fitliğinin arkasında isimleri gizlidir. Hayran olunan ünlüler formlarını korumak ve hayranlarına her zaman şık görünmek için doğru şekilde diyet uygulamayı tercih ediyor. Diyetleri en sağlıklı şekilde uygulamanın yolu ise uzman bir diyetisyene danışmak. Ünlülerin nasıl her zaman fit kalabildiğini merak ediyorsanız bu sırrın arkasında ünlü diyetisyenler var. Uzman desteği alarak kilo vermek her zaman en sağlıklı yoldur. Diyetisyenler, kişinin yaşına, kilosuna, yaşam tarzına ve daha birçok değişkene göre kişiye özel bir diyet programı oluşturur. Bu beslenme programının en doğru şekilde uygulanması için de motive eder. İşte diyetisyenlerin başarısının arkasında bu yatar. Sık sık popüler olan ve ön plana çıkan diyet listeleri ise işte bu uzman eller tarafından hazırlanır. Vakit kaybetmeden ünlülerle birlikte çalışan ünlü diyetisyenler listesine göz atmaya ne dersiniz?

ünlülerin diyetisyenleri

İşte Ünlülerin Diyetisyenleri – 5 Ünlü Diyetisyen

5) Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

Sık sık adından söz ettiren ve ekmek yenmemesinin daha doğru olduğunu söylemesiyle tartışmalara yol açan Canan Karatay, ünlülerin diyetisyenlerinden biridir. 1943 yılında Elazığ’da doğmuştur. İç hastalıkları uzmanı olan Karatay, aldığı birçok eğitimden sonra Karatay Diyeti kitabıyla adından söz ettirmiştir. Öğretim görevlisi olarak mesleğine devam eden Karatay, aynı zamanda televizyon programlarında da yer alarak insanları beslenme ve sağlıklı kilo verme konusunda bilgilendirmektedir. Karatay diyeti ile kilo verenlerin sayısı oldukça fazladır. Karatay diyetini en doğru şekilde uygulamak için kitabından faydalanmak mümkündür.

4) Taylan Kümeli

Ünlülerin diyetisyenleri dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri de Taylan Kümeli’dir. 1962 yılında Ankara’da doğan Kümeli, beslenme ve diyetetik bölümü mezunudur. Gıda mühendisliği bölümünde de yüksek lisans yaptığından birçok gıda şirketinde ve hastanede kurumsal diyetisyen olarak görev almıştır. Eğitimi ve deneyimleri sayesinde birçok ünlü ondan danışmanlık almayı tercih eder. 1999 yılında beri kendi sağlık merkezinde diyet ve beslenme danışmanlığı vermektedir. Taylan Kümeli yazdığı Sentez Diyeti adlı kitabıyla da kendi oluşturduğu diyet listesinin inceliklerini anlatmaktadır.

3) Dr. Ender Saraç

Televizyon programlarında sıkça gördüğümüz Ender Saraç da ünlüleri zayıflatan isimlerden biridir. 1959 yılında İzmir’de doğan Saraç, evli ve 3 çocuk babasıdır. Ayurveda eğitimi de almış olan Saraç, 1994 yılında kendi sağlık merkezini kurarak beslenme ve diyet konusunda danışmanlık vermeye başlamıştır. Birçok kitap yazan Ender Saraç aynı zamanda televizyon programlarına da katılarak insanları sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo verme konusunda bilgilendirmeye devam etmektedir.

2) Dr. Gürkan Kubilay

1962 yılında İzmir’de doğmuş olan Gürkan Kubilay da televizyon programları sayesinde kendini tanıtan diyetisyenlerden biridir. Birçok ünlünün kendisini emanet ettiği Kubilay, aslında iç hastalıkları uzmanıdır. Akupuntur üzerine de eğitimler almıştır. Obezite tedavisine yönelen Kubilay, birçok obez hastayı sağlığına kavuşturmuştur. Televizyon programlarında da fazla kilolu hastalarını nasıl sağlığına kavuşturduğunu ve zayıflattığını anlatmaktadır. Yalnızca obez hastalara değil ünlülere de nasıl fit kalması gerektiğini anlatarak danışmanlık yapmaktadır.

1) Dr. Gönül Ateşsaçan

Vegan beslenmenin önemini anlatarak adından söz ettirmiş olan Gönül Ateşsaçan, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Beslenme ve diyet üzerine birçok eğitim aldıktan sonra bu konuda danışmanlık yapmaya başlamıştır. Ünlülerin fit görünmesini sağlayan Ateşsaçan aynı zamanda “4 boyutlu güzellik” kavramını da ortaya atarak birçok tartışmaya yol açmıştır. 

Dr Gönül Ateşsaçan ile aristo diyeti

Güzellik kavramının yalnızca kilo vermekle değil, fizik, zihin, ruh ve duyguların dengede olmasıyla sağlanacağını savunur. Yazdığı Aristo Diyeti kitabıyla da ön plana çıkmıştır. Aristo Diyeti ile yalnızca kilo vermekle kalınmayacağını aynı zamanda ruhen de hafif hissedileceğini söyler. Ateşsaçan’a göre Aristo Diyeti kısa süreli bir diyet programı değildir.

Aristo Diyeti ile İlk Ay Kilonuzun %10’u Gider!

Aristo Diyeti ile ilk ay kilonuzun %10’unu kaybedersiniz ve ilk hafta 1 beden, ilk ay ise 2 beden incelebilirsiniz. Aristo Diyeti ile beslenme alışkanlıkları değişime uğrar ve böylece yaşam boyu sağlıklı beslenme dürtüsü oluşur. Bitkisel bazlı beslenme yani vegan beslenmeyi ön plana koyan Aristo Diyeti ile daha hafif ve ince hissetmek mümkündür.

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın Aristo Diyeti ile 3 Ayda 21 Kilo Verdi, Detaylar için https://diyetio.com/21-kilo-verme-diyeti/

Bu diyetin başarıya ulaşmasının en önemli sebeplerinden biri ise tamamen kişiye özel olarak uyarlanmasıdır. Kişinin hastalıkları, yaşı, kilosu, alerjileri, yaşam tarzı ve kilo vermesine engel olan durumlar göz önünde bulundurularak bir diyet listesi oluşturulur. Bu diyet listesini uygulayan kişi hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeye başlar. İşte Aristo diyeti bu yüzden başarılı bir diyet programıdır.

Kaynak: https://diyetio.com/unlulerin-diyetisyenleri/