Sofralarınıza Çok Yakışacak 6 Vegan Karnabahar Tarifi!

karnabahar faydaları

Pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz birbirinden lezzetli 6 vegan karnabahar tarifi ile karşınızdayız. Bu tarifler sayesinde vegan sofralarınıza lezzet ve sağlık katabilirsiniz. Karnabahar, birçok kişinin sevmediği sebzeler arasında yer alır. Ancak bu tür sebzeleri doğru malzemelerle bir araya getirerek pişirmek fikrin değişmesi için önemlidir. Sizin için derlediğimiz bu tarifler, muhteşem soslar ve baharatlarla karnabaharı lezzetli hale getiriyor. Kendinize ya da sevdiklerinize karnabaharı sevdirmek istiyorsanız bu tarifleri mutlaka deneyin. O halde vakit kaybetmeden sizin için derlediğimiz 6 vegan karnabahar tarifi listesine göz atmaya ne dersiniz?

Karnabahar Pilavı

karnabahar pilavı

Ana yemeğin yanında sunabileceğiniz leziz bir pilav alternatifi. Karnabahar pilavı aynı zamanda pirinç pilavına göre çok daha besleyicidir.

Tarif için: Karnabahar Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır?

Soyalı Mantarlı Karnabahar

soyalı mantarlı karnabahar

Soyanın muhteşem aromasıyla karnabahar bir araya geldiğinde ortaya muhteşem bir lezzet çıkıyor. Hem lezzetli hem de besleyiciliği yüksek bir yemek yapmak isterseniz bu tarife mutlaka göz atın.

Tarif için: Soyalı Mantarlı Karnabahar Tarifi Nasıl Yapılır?

Fırında Körili Karnabahar

fırında körili karnabahar

Vegan karnabahar tarifi listesinde mutlaka yer alması gereken lezzetlerden. Karnabahara bambaşka bir lezzet kazandırmak için körili sos ile birlikte denemeye ne dersiniz? Bu tarif misafir sofralarına da çok yakışır!

Tarif için: Fırında Körili Karnabahar Nasıl Yapılır?

Fırında Bütün Karnabahar Dolması

fırında bütün karnabahar dolması

Muhteşem bir ana yemek önerisi. Sofranıza çeşitlilik katmak istiyorsanız bütün karnabahar dolmasını mutlaka denemelisiniz.

Tarif için: Fırında Bütün Karnabahar Dolması Tarifi Nasıl Yapılır?

Tatlı Ekşi Soslu Karnabahar

tatlı ekşi soslu karnabahar

Yapımı son derece pratik olan bu yemek aynı zamanda hafiftir. Diyet yaparken de gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Eğer tatlı ve ekşi tadı bir arada seviyorsanız bu tarif tam da size göre.

Tarif için: Tatlı Ekşi Soslu Karnabahar Tarifi Nasıl Yapılır?

Karnabahar Kısırı

İnce bulgurun pabucunu dama attıracak harika bir tarif. Karnabaharın besleyicili ve kısır malzemelerinin lezzeti ile birlikte ortaya harika bir yemek çıkıyor.

Tarif için: Karnabahar Kısırı Tarifi Nasıl Yapılır?