Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Aristo Diyeti Hayat Kurtarır!

aristo diyeti nedir

Aristo diyeti nedir, nasıl yapılır? Bugüne kadar birçok farklı diyet programını deneyip kilo verememiş olabilirsiniz. Kilo verebilmek için yalnızca aç kalmak ya da düşük kalorili diyetler yapmak yeterli değildir. Zihnimize kodlanan yanlış düşünce biçimleri kilo vermemizin önünde engel olarak kalır. Böylece ne kadar kalori hesabı yaparsak yapalım istediğimiz kiloya ulaşamayız. Dr. Gönül Ateşsaçan’ın oluşturduğu Aristo Diyeti programı, zihnimize kodlanan bu yanlış düşünce biçimlerini ortadan kaldırmayı da amaçlamaktadır. Zayıflamanın, sağlıklı ve güzel olmanın yalnızca bedende değil zihin ve ruhta da bir bütünlük oluşturması gerekir. İşte bu düşüncelerden yola çıkılarak oluşturulan Aristo Diyeti bunu başarmayı sağlamaktadır. Diyet programı olarak geçse de bir yaşam kılavuzu görevi görür.

aristo diyeti nedir

Peki, Aristo Diyeti nedir? Aristo Diyeti nasıl yapılır?

Dr. Gönül Ateşsaçan’ın öncüsü olduğu Aristo Diyeti, aslında ünlü filozof Aristoteles’in yaşam biçiminden ilham alınarak oluşturulmuştur. Aristo diyetinin asıl amacı hayvansal ürünlerin tüketimini sonlandırmaktır. Bu şekilde vücuttaki toksinden ve ödemden kurtulmak, hem zihinsel hem de fiziksel olarak hafiflemek mümkündür. Aristo Diyeti, yalnızca kısa sürede kilo verdirmekle kalmaz aynı zamanda sağlıklı beslenme alışkanlıkları da kazandırır. Bu açıdan ömür boyu devam ettirilecek bir düşünce, beslenme ve yaşam biçimi kazanmış olursunuz.

Aristo Diyeti nasıl yapılır?

Aristo diyetine başlanmadan önce kişinin bilinçaltı irdelenir. Atalarımızdan miras taşıdığımız bazı hastalıklar vücudumuza kodlanır. İşte bu bilinçaltı incelemesi ile hangi hastalıklara yatkın olunduğu ortaya konuyor. Ayrıca hangi vitamin ve mineral eksikliklerinin olduğu, ruh hali, hastalıkları, hastalıkların semptomları gibi birçok unsur da göz önünde bulundurulur. Kilo vermenin önünde engel olan düşünce kalıpları da bu süreçte ortaya çıkar. Aristo diyetine başlamadan önce kişinin kilo almasına ya da kilo verememesine sebep olan tüm zihinsel süreç ortaya konmaktadır.

aristo diyeti nedir

Aristo diyetinde bedeni temizlemek adına 10 gün boyunca hayvansal ve glüten içeren besinler tüketilmez. Aristo diyetinin bir diğer özelliği ise porsiyon ve miktar hesabı yapılmamasıdır. Sağlıklı besinleri dilediğiniz gibi tüketerek yine de hafif hissedebilirsiniz. İkinci haftaya geçildiğinde haftada bir ya da iki kere olmak üzere hayvansal besin ve glüten serbesttir. Bu aşamadan sonra bağırsaklar daha sağlıklı çalışır, sindirim daha iyi gerçekleşir ve böylece tüketilen yiyecekler çok daha rahat sindirilir. Bitkisel ağırlıklı beslenildiği için açlık krizleri de yaşanmaz. Daha yavaş ve fazla çiğneyerek yemek de daha fazla tok kalmayı sağlar. Böylece tok kalma süresi de arttığı için bu diyetin yapıldığı süre boyunca daha az porsiyonla doyma gerçekleşir.

Beşinci haftaya kadar bu şekilde yeme düzeni devam eder. Bu arada zihni dinlendirecek meditasyon ve olumlamalar da önerilir. Böylece stresten uzak bir süreçte kilo vermek daha kolay hale gelir. Gün içinde ara öğün yapmak da serbesttir. Bitki çayları ile kuru meyve tüketilebilir. Sıvı tüketimi Aristo diyetinde en önemli konulardan biridir. Çünkü vücudun dengesi için suya ihtiyaç vardır. Günde mutlaka en az 2,5 litre su tüketilmesi önerilir.

Aristo Diyetine başladıktan bir hafta sonra kilo kaybı gerçekleşir. Bu da kişiye daha fazla motivasyon sağlar. Aristo diyeti ile verilen kilolar kalıcı olarak verilir. İlk 2 haftada iki beden küçülmek mümkündür. İkinci ayda daha fazla kilo verilir. Aristo diyeti bir yaşam tarzı haline dönüştüğü için ideal kiloya ulaşılır ve bu kiloyu korumak da daha kolay hale gelir. Aristo diyetini yaşamınıza adapte ettiğinizde daha enerjik, daha huzurlu, daha hafif ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Aristo diyeti ile zayıflama hikayeleri yazısını da okumak isteyebilirsiniz.