Ejder Meyvesi Nedir? Ejder Meyvesi Faydaları Nelerdir?

ejder meyvesi faydaları

Son yıllarda adından sıkça söz edilen ejder meyvesi faydaları listesini sizin için derledik. Bir diğer adı pitaya meyvesi olan ejder meyvesi, sağlıklı bir meyve olarak ünlenmiştir. Düşük kalorili olması sebebiyle diyetlerde de tüketilebilmektedir. Antioksidanlar açısından zengin olması sayesinde vücut için son derece faydalıdır. O halde hazırsanız ejder meyvesi faydaları ve diğer özellikleri birlikte keşfedelim.

Ejder meyvesi kaç kalori?

  • 1 fincan ejder meyvesi, 136 kaloridir.

ejder meyvesi faydaları

Ejder meyvesi besin değerleri nedir?

1 fincan yani 227 gram ejder meyvesinin besin değerleri ise şu şekildedir:

  • Protein: 3 gram
  • Yağ: 0 gram
  • Karbonhidratlar: 29 gram
  • Lif: 7 gram
  • Demir: RDI’nın % 8’i
  • Magnezyum: RDI’nın % 18’i
  • C Vitamini: RDI’nın % 9’u
  • E Vitamini: RDI’nın % 4’ü

ejder meyvesi faydaları

Ejder meyvesi faydaları nelerdir?

Vücut direncini arttırır.

Ejder meyvesi faydaları arasında en önemlilerinden biri antioksidanlar bakımından zengin olmasıdır. Bu sayede vücuda hasar veren serbest radikalleri engelleyerek vücut direncini arttırır. Bu da kronik hastalıkların oluşmasını engeller.

Mayıs Ayı Sebzeleri ile Mevsiminde Beslenin

Tok tutar.

Ejder meyvesi, lif bakımından zengin olan meyvelerden biridir. Bu sayede uzun süre tok tutarak açlık krizi yaşanmasının önüne geçer. Aynı zamanda kan şekerini de dengede tutar.

Sindirim Dostu Lifli Vegan Yiyecekler Nelerdir?

Bağırsak hareketlerini arttırır.

Lif açısından zengin olmasının bir diğer faydası da bağırsak hareketlerini arttırmasıdır. Bu sayede kabızlığın oluşmasını önler. İçeriğinde prebiyotikler de bulunduğu için bağırsak sağlığı için son derece faydalıdır.

Toksin Attıran Vegan Besinler Nelerdir?

ejder meyvesi faydaları

Kalbi güçlendirir.

Ejder meyvesi faydaları arasında doymamış yağ asitleri bakımından zengin olması da vardır. Bu da kolesterol seviyelerinin dengelenmesini ve dolayısıyla kalp ve damar hastalıklarının oluşmasının önlenmesini sağlar.

Kalbe İyi Gelen Vegan Yiyecekler Nelerdir?

Kansızlığı önler.

C vitamini bakımından zengin olan ejder meyvesi aynı zamanda demir de içerir. Bu sayede kırmızı kan hücrelerinin oluşmasını destekleyerek hem kansızlığı hem de demir eksikliğini önler.

Kan Yapan Vegan Yiyecekler Nelerdir?